AKP'li vekil yerel seçimleri 31 Mart ayaklanmasına benzetti!

Topçu Kışlası'nın yeniden gündeme getirildiği, AKM'nin yıkılıp Taksim'e cami yapıldığı bir dönemde yerel seçimlere gidilirken AKP'li vekilden yerel seçimler için 31 Mart ayaklanması benzetmesi geldi.
AKP'li vekil yerel seçimleri 31 Mart ayaklanmasına benzetti!
AKP İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, '31 Mart 1909'dan aldığımız acı dersle 31 Mart 2019'da gaflete düşmeyip zamanın Hamid'i Reisicumhur'umuza ve geleceğimize sahip çıkacağız' diye yazdı.

Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, 31 Mart yerel seçimlerini  31 Mart Vakası'yla karşılaştırarak “zamanın Hamid'i Reisicumhurumuza sahip çıkacağız” ifadesini kullandı.

Çamlı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “31 Mart 1909'dan aldığımız acı dersle 31 Mart 2019'da gaflete düşmeyip zamanın Hamid'i Reisicumhur'umuza ve geleceğimize sahip çıkacağız” diye yazdı.

Çamlı 8 Şubat tarihinde yaptığı “31 Mart (1909) vakasıyla Sultan Hamid'i alaşağı edip koskoca Osmanlı'ya gavura peşkeş çekenlerin torunlarını, şimdi tam 100 sene sonra 2019 yılında, 2. 31 Mart vakasıyla (seçimde) tarihin çöplüğüne atacağız! O zaman da İslamı, solcu, Türkçü, Kürtçü vs. görünümlüydüler, şimdi de” paylaşımını da yeniden alıntıladı.Twitter'daki takipçilerinin de tepki gösterdiği Çamlı'nın mesajına yapılan bazı yorumlarda şu ifadelere yer verildi:

– Madde 216 1'e girer bu Yeliz. Ya sil ya da özür dile.

– Ayrıca matematiğin problemli sanırım. 100 sene değil 110 sene yapar.

- Biz intikam için yaşadık demeye getiriyor ki hep öyleydi.

- Mutlaka günde 5 vakit tarih oku. O cumhurun reisi değil, mutlak hüküm sahibi padişahtı. Zamanın Hamid'i varsa zamanın Vahdettinleri de var. Unutma ki zamanın Atatürkleri milyonlarca Yeliz abi.

- Altı üstü bize hizmet edecek belediye başkanı seçilecek bu ötekileştirme niye bu hıncınız kime?

HABER YORUMLARI