Avrasya Araştırma: AKP'yi Ahmet Davutoğlu silkeleyecek!

Şehir Üniversitesi tartışmaları ülke siyasetinin en tepe noktasından, en alt kademelerine kadar konuşulmaya devam ediyor.Otoriteler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski kurmaylarını dolandırıcılıkla suçlamasından Erdoğan’ın zararlı çıkacağı görüşünde fikir birliği içerisinde.
Avrasya Araştırma: AKP'yi Ahmet Davutoğlu silkeleyecek!
31 Mart yerel seçimlerini yüzde 98, tekrarlanan İBB seçimlerini ise yüzde 99.6'lık tahmin başarısıyla bilen Avrasya Anket Şirketi'nin sahibinden yeni bir açıklama geldi.

Şehir Üniversitesi gerginliği üzerinden görüş bildiren Kemal Özkiraz, Ahmet Davutoğlu'nun beklenenden daha fazla bir sükse yapacağını öne sürdü.

AK Parti'yi Davutoğlu'nun silkeleyeceğini iddia eden Özkiraz, Davutoğlu'nun asla hafife alınmaması gerektiğine de vurgu yaptı.

“İş, halkı kendi dürüstlüğüne inandırmak yerine “ama onlar da dolandırıcı” noktasına gelmiş ise geçmiş olsun.

Hep söyledim bazıları fazla küçümsedi, düşenleri kim toplar bilemem ama AKP'yi Davutoğlu silkeleyecek…”


Kemal Özkiraz'ın da değindiği Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasının bir bölümü şöyle;

Bugün bir milat olmalıdır. Çağrım açıktır: Madem ki bu ülkeye hizmetten gayrı hiç bir hedef gütmemiş ve bütün bir ömrünü buna adamış bir başbakana ‘dolandırıcılık' iftirasında bulunulmuştur, o zaman şu anda görev yapanlar da dahil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri/devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM'nde gerekli komisyonlar oluşturulmalı ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği vechile yetimlerin hakları son kuruşuna kadar korunmalıdır. Ben şahsım adına artık üyesi olmadığım yüce TBMM'ne hesap vermekten bir an bile imtina etmem. Ayrıca bu komisyonlarda kamu bankalarının, Şehir Üniversitesi de dahil olmak üzere hangi vakıflara ve şirketlere nasıl kredi verdikleri, hangi şirketlerin borçlarının yapılandırıldığı, kimlerin hangi yöntemlerle kurtarıldığı, kimlerin ise batmasına seyirci kalındığı şeffaf bir şekilde ortaya konmalıdır.


YETİM FONU OLUŞTURULSUN

Bu araştırma ve soruşturma neticesinde objektif hukuki kriterlerle izah edilemeyen varlıklar ve kaynaklar Hazineye intikal ettirilerek bir ‘yetim ve yoksul' fonu oluşturulmalı ve bu fon yetimlere, öksüzlere, şehit yakınlarına, gazilere ve sayıları her geçen gün artan işsizlere dağıtılmalıdır.


HABER YORUMLARI