Ballon d'oR Töreninde Kadın Futbolcuya Skandal Soru!

Dünyada yılın en iyi futbolcusuna verilen Ballon d'Or ödül töreninde DJ Solveig, kadın futbolcuya "Biliyorsan twerk yapar mısın?" diye sordu, kadın futbolcu sahneyi terk etti.
Ballon d'oR Töreninde Kadın Futbolcuya Skandal Soru!
Ballon d'Or ödül töreninde sunucu Dj Martin Solveig'in Ada Hederberg'e sorduğu soru gecede soğuk rüzgarlar estirdi. Solveig'in, Yılın En İyi Kadın Futbolcusu Ada Hederberg'e "Biliyorsan, twerk yapar mısın?" sorusunun ardından oyuncu sahneyi terk etti.

63.'sü düzenlenen Ballon d'Or, Fransa'nın başkenti Paris'te sahibini buldu. Törenin sunucusu Fransız DJ Martin Solveig, 'Yılın En İyi Kadın Futbolcusu' olan Ada Hegerberg'e sorduğu soruyla skandala imza attı.

"TWERK YAPAR MISIN" DİYE SORDU

Solveig, Lyon ve Norveç'in forveti Ada Hegerberg'ten sahnede 'Kalça' dansı olarak bilinen "Twerk" dansını sahnede yapıp yapamayacağını sorunca Norveçli kadın futbolcu zor anlar yaşadı.

Salonda soğuk rüzgarlar estiren bu sorunun ardından törenin sunucusu Solveig'e "hayır" yanıtını veren Hederberg, sahneyi terk etti. Solveig daha sonra sosyal medya hesabından özür dilerken, "Ada'ya durumu açıkladım ve bunun şaka olduğunu anladı. Üzdüğüm herkesten özür dilerim" açıklamasını yaptı.

TWERK ne demek?

Twerk daha çok kadınlar tarafından yapılan ve internete yüklenen videolar aracılığıyla gün geçtikçe popüler olan bir dans çeşididir. Cinsel yönden tahrik edici unsurlar bulunduran dansın merkezinde kalçayı hızlı hamlelerle sallamak vardır. Dünyaca ünlü Oxford Dictionary Online'a 2013 yılında eklenen kelime yılın 2. kelimesi olarak seçilmiştir. Oxford sözlüğüne göre Twerk kelimesi yaklaşık 20 yıldır kullanılmakta. Dans sosyal medyada farklı yorumlarla karşılanmakta, bazı sosyal medya kullanıcıları dansı fazlaca itici bulurken, bazıları da sadece seksi unsurları barındıran basit bir dans olarak yorumlamakta.

HABER YORUMLARI