Binali Yıldırım'a göre oyları 'Yolda, orda burda'' çalmışlar!

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Tartışmalar yüzünden biz bir türlü İstanbul gündemine gelemiyoruz. Bir mağduriyet edebiyatıdır gidiyor." dedi.
Binali Yıldırım'a göre oyları 'Yolda, orda burda'' çalmışlar!
Binali Yıldırım, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen sahur programında partililere seslendi. "Benim için makam, mevki meselesi yok. Bütün makamları gördüm ama bu şehre hizmet aşkım, borcum var." diyen Yıldırım, seçimin neden yenilendiğini anlatmaya gerek duymadığını, gündemin seçimin iptali, seçimin tekrarıyla ilgili devam etmesinin İstanbul'a, İstanbulluya hiçbir faydası olmadığını söyledi. 

BİR MAĞDURİYET EDEBİYATIDIR GİDİYOR

Yıldırım, "Ne yazık ki bu anlamsız tartışmalar yüzünden biz bir türlü İstanbul gündemine gelemiyoruz. Bir mağduriyet edebiyatıdır gidiyor. 31 Mart seçimlerinin en büyük mağduru 8,5 milyon oy veren İstanbullular. Bu mağduriyete sebep olanları kınıyorum." dedi. 

SANDIĞA ATILAN OYLARI YOLDA, ORADA, BURADA HİÇ ETTİLER

Binali Yıldırım, şöyle devam etti:

"İşinizi düzgün yapmayacaksınız ve bu kepazeliği dünya markası İstanbul'a yaşatacaksınız, ondan sonra da bizi suçlayacaksınız. Gerçek mağdur benim açık söyleyeyim. Sandığa atılan o oyları gitmesi gereken yere götürmediniz. Yolda, orada, burada hiç ediliyorlar ve bu mağduriyet oluştu. Bu açık."


VURDUĞUMUZ YERDEN SES GELİYOR

"Biz niye başımızı öne eğeceğiz kardeşim?" diyen Yıldırım, "Ne yaptık? Günahımız ne? Sandık başkanlarını biz mi tayin ettik? Orada yapılan hileleri, hurdaları biz mi yönettik? 'Çaldılar' dediğimiz zaman kıyamet koparıyorlar. Vurduğumuz yerden ses çıkıyor. Ne diyelim? Çıkın deyin ki 'Çalmadık'. Niye demiyorsunuz? Diyemezler." ifadelerini kullandı

HABER YORUMLARI