Dün yaşanan 4.7 'lik deprem için korkutan yorum ''Sıkıntılı''

Prof. Naci Görür, İstanbul'da yaşanan 4.7'lik depremle ilgili Twitter hesabından yorumladı. Görür, 4.7'lik depremin büyük depremin beklendiği fayda gerçekleştiğini ifade ederek, "Sıkıntılı" dedi.
Dün yaşanan 4.7 'lik deprem için korkutan yorum ''Sıkıntılı''
İstanbul'da bugün yaşanan 4.7'lik deprem, kent sakinlerini korkuttu. Eylül ayında meydana gelen 5.8'lik deprem ve ardından yaşanan yüzlerce artçı sarsıntıdan sonra bir süredir sarsıntı yaşanmıyordu. 

Prof. Dr. Naci Görür, bugün yaşanan depremin, eylül ayındaki 5.8'lik depremin yaşandığı bölgeye yakın bir noktada meydana geldiğini belirterek, "Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı." dedi.

Görür ayrıca, aynı fay üzerinde yaşanan her depremin önemsenmesi gerektiğine ve fayın kırılma eğilimini gösterdiğine dikkati çekti. Naci Görür'ün paylaşımı şöyle;


Arkadaşlar bu gün olan 4,7 depremi haritada yerine göz kararı koydum. Bir önceki 5,8 depremine yakın veya biraz doğusunda. Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir.

Resmi Twitter'da görüntüleUzmanlar, İstanbul yakınında geçen faylar üzerinde 7 ve üzerinde bir deprem yaşanmasının büyük olasılık olduğunu belirtiyor.

HABER YORUMLARI