EYT'lilerden Cumhur ittifakına mesaj! 'Sandıkta hesabını soracağız''

Daha önce İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Samsun'da da buluşmalar düzenleyen onbinlerce EYT'li, bu kez Başkent'ten 'EYT'liler gündemimizde yok' diyen Hükümete seslenmek için biraraya geldi.
EYT'lilerden Cumhur ittifakına mesaj! 'Sandıkta hesabını soracağız''
Bugün saat 9.30'da Anıtkabir'de bulaşarak saygı duruşunda bulunan EYT'liler, saat 13.00'da Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde toplandı. Aydınlık.com.tr'ye konuşan EYT'liler, kendilerini görmezden gelen hükümetten sandıkta hesap soracaklarını vurguladı.

MECLİS'TE SORUNLARINA ÇÖZÜM BULAMADILAR

EYT'liler, 1999'da yapılan ve geriye dönük işletilen yasa nedeniyle prim gününü doldurdukları halde yaş engeline takılarak emekli olamadıkları için yıllardır mücadele ediyor. Çalıştıkları işyerlerinden prim günlerini doldurdukları için işten çıkarılıyor, yaşlarından dolayı da başka bir yerde iş bulamıyorlar. "Devlet bize 'gençsin, yaşı beklerken başka bir yerde çalış diyor; iş başvurularında ise 'senin yaşın çok, işe alamayız' diyorlar. Biz ne yapalım?" diyen EYT'liler, Meclis'te de sorunlarına çözüm bulamadı. Bunun üzerine EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında örgütlenerek binlerce EYT'linin katılımıyla toplantılar düzenlemeye başladı.

HABER YORUMLARI