Gül, Hulusi Akar ve İbrahim Kalın ile ne görüştü!

İbrahim Kalın ile Hulusi Akar'ın Abdullah Gül'e gerçekleştirdikleri ziyaret gündem olmuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül o görüşmeye dair konuştu.
Gül, Hulusi Akar ve İbrahim Kalın ile ne görüştü!
24 Haziran 2018'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile o dönem Genelkurmay Başkanı olan Hulusi Akar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüş ve söz konusu görüşme büyük yankı uyandırmıştı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ocak Medya'dan Veysi Dündar'ın sorularını yanıtladı. Söz konusu söyleşide Abdullah Gül'e İbrahim Kalın ve Hulusi Akar ile ne görüştüğü de soruldu. Abdullah Gül konuya ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Veysi Dündar'ın Abdullah Gül ile gerçekleştirdiği söyleşiden ilgili bölüm şu şekilde:
Sn.Gül'e 24 Haziran öncesi adaylık ve akabinde yaşanan sürece dair soru sormasam muhtemelen hem ona hem kendime haksızlık etmiş olurdum. (Malum bu konuda bana ulaşan bilgiyi Halk TV'de canlı yayında paylaşmıştım).
Sn. Gül adaylık süreci devam ederken Sn. İbrahim Kalın ve Sn. Hulusi Akar'ın kendisine yaptıkları ziyareti tabii ki hatırlıyor. “Birisi okul arkadaşım (Akar) diğeri ise bizatihi kendimin yurtdışından Amerika'dan (Kalın) davet edip siyasete kazandırdığım kişi” dedi. Bu ikilinin; adaylık sürecini öğrenmek için geldiklerini, ilikli ceketler ve saygın bir seviyede görüşlerini sorduklarını ve cevaplarını aldıklarını belirtti.
O görüşmede: “Kimsenin kimseyi tehdide ne ihtiyacı ne de cüreti olduğunu” ifade etti.


HABER YORUMLARI