Hürriyet, AKP dönemi İBB'ye gelen haciz haberini yayından kaldırdı!

Yandaş olma yolunda hızla ilerleyen Demirören'lere ait Hürriyet gazetesi, İBB’nin metro projesi için aldığı kredinin AKP döneminden kalma bir borç nedeniyle haczedildiğine ilişkin haberi kaldırdı.
Hürriyet, AKP dönemi İBB'ye gelen haciz haberini yayından kaldırdı!
Hürriyet, İBB'nin metro projesi için aldığı kredinin AKP döneminden kalma bir borç nedeniyle haczedildiğine ilişkin haberi sitesinden kaldırdı. Hürriyet gazetesi, AKP döneminden kalma borç nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) metro projesinde kullanılacak parasının haczedildiğini belirten haberini sitesinden kaldırdı.

Hürriyet gazetesinde bugün yayınlanan haberde, İBB'nin MET-GÜN İnşaat'a olan önceki dönem borcundan dolayı, metro için aldığı krediye haciz uygulandığı belirtilmişti. Haberde, 530 milyon lirası metro projesi için alınan döviz cinsi kredi olmak üzere toplamda 565 milyon liranın İBB kasasından şirkete aktarıldığı bilgisi de yer almıştı.

Ancak haber öğleden sonra Hürriyet'in internet sitesinden kaldırıldı. Haber, gazetenin bugünkü basılı nüshasının ilk sayfasında ‘Metronun parası hacze gitti' başlığıyla yayınlanmıştı.  

HABER YORUMLARI