İmamoğlu'nun seçim vaadini Çaldılar!

AKP İBB aday Binali Yıldırım, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçiminde 31 Mart'ta İmamoğlu'nun su ve akbil indirimi seçim vaadini ve başkanlığı süresince verdiği talimatları seçim vaadi yaptı.
İmamoğlu'nun seçim vaadini Çaldılar!
Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, YSK'nın İstanbul seçimini iptal ederek mazbatasını geri aldığı Ekrem İmamoğlu'nun seçim öncesi verdiği vaadi ve başkanlığı süresince verdiği talimatları seçim vaadi olarak sundu. CumhurbaşkanıErdoğan, vaadini açıklayan İmamoğlu'na 1 Mart'ta yaptığı konuşmada, "Sen kimin parasıyla neyi bedava yapıyorsun? Bunlara inanıyor musunuz? Bunlar kuru sıkı atıyorlar." diye tepki göstermişti.

Vatandaşlar ise öğrenci akbili ve su indirimi vaadi madem mümkündü neden bu zamana kadar yapılmadı diye yorumlarda bulundu. 

Binali Yıldırım, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İmamoğlu'nun talimatlarını ‘müjdeli haber' diyerek seçim vaadi yaptı.

Yıldırım paylaşımında şunları yazdı:
“İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek.” 


Binali Yıldırım'ın bu vaatlerini, başkanlığı iptal edilmeden Ekrem İmamoğlu talimat olarak ilgili birimlere iletmişti. İmamoğlu'nun bu talimatı Mayıs ayı İBB meclisinde gündeme gelecekti.

İMAMOĞLU'NUN SEÇİM VAADİ

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce su fiyatlarında yüzde 40 indirim yapılacağını öğrenci akbilinin ise 50 liraya düşürüleceğini söylemişti. 

CHP'nin 'öğrenci akbilini 50 liraya düşürelim' teklifi karşısında AK Parti'den '40 lira olsun' önerisi gelmişti.

Resmi Twitter'da görüntüle
 


HABER YORUMLARI