Onyekuru'nun ölüm riski var!

Tatil için Nijerya'ya giden Galatasaray'ın yeni transferi Henry Onyekuru'nun sıtma olduğu anlaşıldı. Onyekuru'nun ölüm riski bulunan bu rahatsızlığı nedeniyle 3 ile 4 hafta sonra takıma katılabileceği tahmin ediliyor.
Onyekuru'nun ölüm riski var!
Galatasaray'ın yeni transferi Henry Onyekuru, ölüm riski bulunan bu rahatsızlığı nedeniyle kafileyle birlikte Antalya'ya götürülmedi.

Sarı-kırmızılılara katıldıktan sonra ateş şikayeti olan futbolcunun Galatasaray'a imza atmadan önce ülkesine gitmesini dikkate alan doktorlar, Onyekuru'ya test yaptı.

Ancak Onyekuru'da sıtma parazitine rastlanmadı ve sonuçlar negatif çıktı.

Ölüm riski bulunuyor

Fakat geçmeyen ateş şikayeti üzerine Galatasaray'ın Sağlık Kurulu, Onyekuru'yu tedavi altına aldı ve bir test daha yaptı.

Nijeryalı oyuncunun Sağlık Bakanlığı'na yollanan 3. testinde sıtma paraziti pozitif çıktı. Onyekuru'nun hastanede hemen tedavi altına alındığı belirtildi.

Skorer'de yer alan habere göre Nijeryalı oyuncunun durumu dikkate alınmasa, grip ve soğuk algınlığı gibi düşünülerek kafileyle birlikte Antalya'ya gitse, Onyekuru canından olabilirdi.

Onyekuru'nun sahalara dönüş süresi belirlenemezken, ölüm riski bulunan bu rahatsızlığı nedeniyle 3 ile 4 hafta sonra takıma katılabileceği tahmin ediliyor.

 Sıtma nedir?

Sıtma; Plazmodium adı verilen, tek hücreli ve hücre içi parazit ile oluşan bulaşıcı bir hastalıktır. Parazit, esas olarak, karaciğer hücrelerini ve alyuvarları tutar. İnsan kanı ile beslenen sivrisinekler tarafından, hasta ya da paraziti taşıyan insandan alınarak sağlam insanlara taşınır ve onları da hastalandırır. Sıtmanın esas bulaşma yolu sivrisinektir. Sıtmada bulaştırıcılık süresi, kanda parazit bulunduğu süre kadardır.

HABER YORUMLARI