Özhaseki: 'Atatürk Selanik'te doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş. Ne yapalım yani"

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Ankaralı değil" diye eleştirenlere "Atatürk Selanik'te doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş. Ne yapalım yani." ifadelerini kullanarak cevap verdi.
Özhaseki: 'Atatürk Selanik'te doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş. Ne yapalım yani
31 Mart'a sayılı günler kala AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmalarına devam ediyor. "Ankaralı değil" diye eleştirilen Özhaseki, "Atatürk Selanik'te doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş. Ne yapalım yani." şeklinde yanıt verdi.

AK Parti'li Mehmet Özhaseki, Yerli Düşünce Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Söğütözü'ndeki otelde gerçekleştirilen programda Özhaseki'nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve çok sayıda davetli yer aldı.

"ANKARA AVANTAJLARINI KULLANAMIYOR"

Özhseki, Ankara'yı üstü tülle örtülmüş gizli hazineye benzettiğini belirterek, "Avantajlarını kullanamıyor. Başkentler arasında rekabette geriye düştüğü için birçok kaynaktan istifade edemiyor. Yaptığımız her bir projeyle Ankara'yı turizmde, sağlıkta, kültürde, inançta, sanatta öne çıkaracak, binlerce yavruma iş imkanı sağlayacak ortamlar var. Bunları biz yapabiliriz, gücümüz yetiyor, tecrübemiz var bununla" dedi.

YAVAŞ'A YANIT: YALAN SİLSİLESİ

Rakibi Mansur Yavaş'ın seçim tartışmalarını başka bir alana çekmeye çalıştığını öne süren Özhaseki, "Bugün yine izledim. Bir heyecan içinde, uzunca bir yalanlar silsilesi devam ediyor. Gittiği mahallede o yalanlar çok rahat söylendiği için, o da onlardan çabuk etkilenmiş veya fıtratında öyle bir şey var devam ediyor öyle" diye konuştu.

ATATÜRK YANITI: NE YAPALIM YANİ

Özhaseki, bugüne kadar birçok eleştiri almasına rağmen, "Tembel, iş yapamaz" şeklinde eleştirilmediğine dikkati çekti. Özhaseki, memleketi üzerinden yöneltilen eleştirilere ise şu şekilde cevap verdi:

"Sadece doğduğum şehirle ilgili garip bir şey başlattılar. Bir yerde doğmak Allah'ın takdiri. Kimse bu dünyaya Cenab-ı Hak ile pazarlık ederek gelmiyor. Allah, nerede dilerse orada yaratıyor. Fatih, Sinop'ta doğmuş, İstanbul'u fethetmiş. Atatürk, Selanik'te doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş. Ne yapalım yani, onların doğum yerini de mi suç edelim? Bunu ilk defa Kılıçdaroğlu şöyle söylemişti; 'Kayserili birinin Ankara'ya büyükşehir adayı olarak konması ayıp.' Ben de onun seviyesine düşerek, 'Tunceli'den kalkmış birinin Atatürk'ün partisinin başına oturmasına kadar büyük ayıp olamaz' dedim. Ankaralı kaç belediye başkanı var diye 1950'ye kadar gittim bir tane çıkmadı. Kimi Sivaslı, Urfalı, Antepli, Rizeli. "

Kaynak: DHA

HABER YORUMLARI