Yeni havalimanı vatandaşı canından bezdirdi!

İstanbul Havalimanı’nda yaşanan aksilikler ve Havaist’in aldığı yüksek ücretler vatandaşların tepkisini çekti. Sosyal medyada yer alan yorumlarda Havalimanı’nda yaşanan olaylar gözler önüne serildi.
Yeni havalimanı vatandaşı canından bezdirdi!
Atatürk Havalimanı'nın kapanıp tüm uçuşların İstanbul Havalimanı'ndan yapılmasının ardından yaşanan aksaklıklar vatandaşların sert tepkisine neden oldu. Sosyal medyada yer alan tepkilerde havalimanına giderken yaşanan zorluklar ve havalimanı içinde yaşanan sıkıntılar yer aldı.

Ekşi Sözlük'te yer alan bir yorumda İstanbul Havalimanı'nın gereksiz derecede büyük olduğu ve uçağın yanaşmasından sonra havalimanından çıkışın 50 dakikayı bulduğu tepkisi yer aldı. Söz konusu yorumda şu ifadelere yer verildi:

“Piste indikten sonra yanaşmamız tam 28 dk. sürdü. gereksiz büyük, 20 dakika da yürüme mesafesi var. Havalimanından çıkmam 50 dakikayı buldu. Ak Saray nasıl gereksiz büyük ve görgüsüzce yapılmışsa bu havalimanındaki mantıkta aynı.

Edit: AKP'li arkadaşların zoruna gitmiş özelden yazıyorlar. Arkadaşlar olaya kesinlikle politik bakmayarak yazdım. Hangi iktidar yaparsa yapsın ülkemiz için yapılan her yatırımın olumlu dönüşünün olmasını dilerim.

çok sık seyahat ediyorum ve Avrupa'da ve kuzey Amerika'da neredeyse kullanmadığım havalimanı kalmadı. Özellikle iç hatlarda bu kadar uzun yürüyüş ve koridor görmedim. Mantık şöyle olmalı: insanlar bir an önce havalimanını terk edip toplu taşıma veya özel araçlarla şehre dağılmalı. Ancak dün tam bir kaos ortamı vardı. Kimse nereye gideceğini anlayamıyordu. Yetersiz tabelalar, yığılmış kalabalık. Yetersiz görevliler. Tam bir rezaletti... Daha yeni olduğu için düzelir diye umut ediyorum.

Dün bahsettiğim olay iç hatlarda yaşandı. Uçaktaki bir çok kişi isyan etti. Yani öyle böyle değil.

Yolcuların bir önce tahliye edilip , uçağın diğer uçuş için hazır hale getirilip hızlıca başka sefer yapması ticari olarak mantıklı olan değil mi?

Hem Atatürk havalimanının kapatılması kadar mantıksız bir şey olamaz. Metropollerde 3 havalimanı olur en az. Maalesef alternatifimiz de kalmadı.

“HAVALİMANINA GİDİŞ-GELİŞ 42 LİRA”

Ekşi Sözlükte yer alan bir başka yorumda ise Havaist'in ücretlerinin yüksek olması ve sadece İstanbulkart'ın geçerli olmasına yönelik tepkiler yer aldı. Söz konusu yorumda şu ifadelere yer verildi:

“Uçaktan indiğim andan itibaren dışarıya çıkmam tam 1,5 saat sürdü. uçağın kapıları açılırken beklenen süre ve taksi süresi hariç.

Dışarı çıkınca otobüslerin yön tabelası yok. kaç numaraya binilecek? ne tarafa gidilecek? hiç bir şey yazmıyor.

çalışanlar (güya rehberler) yol sorunca "şu tarafta galiba" diye cevap veriyor. bu cevabı veren kişi üstünde "bana sor" yazan mor bir tişört giyiyor.

Son olarak Havaist denen düzenek harika.

55 dakika yol için 21 tl ödedik. bu sadece geliş. bunun bir de gidişi olduğunu düşünürsek, git gel 42 lira sadece yerel ulaşım için ödedik. o da gitmek istediğim yere değil, gitmek istediğim yere gidebileceğim başka bir yere. yani esas varış noktasına gitmek 42+ diğer yerel ulaşımlar.

Havaist'e binmek için İstanbulkart sahibi olmak zorundasınız. Nakit geçmiyor. İstanbul'da yaşıyor ya da yaşamıyor olmanız kimsenin umurunda değil.

Karta parayı nakit yüklemek zorundasınız. Kredi kartı ile yükleme cihazları hata veriyor. Çalışan bir tane buldum. O da kredi kartından komisyon kesiyor. Yani düzenek her türlü vatandaşı dolandırma üzerine kurulu… Özetle: İstanbulkart zorunlu… Karta nakit yüklersen tam ihtiyacın olan kadar para yükleyemiyorsun ve üstü kartın içinde kalıyor. İhtiyacın kadar parayı kredi kartı ile yüklemek mümkün ama kredi kartına komisyon var falan...

sabah ezanı okunuyor, tam bu esnada allah belanızı versin. Başka ne diyebilirim ki?”

HABER YORUMLARI