WEB TV

'Ülkemde Suriyeli İstemiyorum' Twitter da ilk sırada!

 Dün akşam Taksim Meydanı'ndaki kutlamalara Suriyelilerin de katılması ve bir grubun ortasında 2 yıldız bulunan yeşil, beyaz, siyah renkli Özgür Suriye Ordusu bayrağı açması tepkilere neden oldu

ÖSO bayraklarıyla Taksim'de toplanan Suriyelilerin görüntüleri Twitter'dan binlerce kişi tarafından tepki mesajlarıyla paylaşıldı. Bu tepkilere 2 kadını taciz ettikleri için gözaltına alınanların 'Suriyeli olduğu' iddiası da eklenince sosyal medyada ÖSO karşıtı  bir kampanya başladı.

'Ülkemde Suriyeli İstemiyorum' başlığıyla başlatılan kampanya Twitter'da ilk sıraya yükseldi.

Genel olarak "Suriyeliler, Türkiye'de yıl başı kutlaması yaparken benim Askerim Suriye'de şehit oluyor" tepkisinin egemen olduğu Twitter mesajlarında önmemli isimlere de rastlamak mümkün.

Sinan Ogan yaptığı paylaşımda ;

 

Türk askeri her gün sınıra sevkedilirken, Suriye'de askerimiz şehit olurken; Türk milletinin rızkıyla beslenen bu Tosunlar Taksim'de Suriye bayrağı açıp kafayı çekiyor!

Kadına yaşlıya çocuğa bakalım ama bu Tosunları istemiyoruz, isteyen evine alsın  dedi.

Twitter'daki 'Ülkemde Suriyeli İstemiyorum' kampanyasına katılan İlyas Salman adlı parodi hesaptan paylaşılan mesajda, 'İstanbul'un kalbinde vahşi bir örgütün bayrağını rahatlıkla sallayabiliyorlar. Oraya gidip ülkedeki zamları, işkenceleri sessizce protesto etsen, soluğu yine işkence altında alırsın. Reis, ülke özgür derken Özgür Suriye çetelerini kastediyormuş" ifadeleri kullanıldı.

SİTENE EKLE
<iframe width="500" height="320" src="http://notkon.com/webtv/embed/55/" allowfullscreen frameborder="0"></iframe>
01 Ocak 2019 Salı 14:49
YENİ VİDEOLAR