Dev kulüp iflasın eşiğinde!

Avrupa futboluna yetiştirdiği oyuncular ile bilinen Portekiz ekibi Porto iflas tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Dev kulübün 30 Haziran’a kadar 100 milyon euro bulması gerektiği belirtilirken, tüm oyuncuların satış listesinde olduğu öğrenildi.
Dev kulüp iflasın eşiğinde!
Dünya devi oyuncuları yetiştirmesi ile tanınan ve 2004'te kazandığı Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ile Avrupa'nın zirvesine yerleşen Porto iflasın eşiğine geldi. Bir dönem Avrupa'nın dev kulüplerinin oyuncu transfer etmek için kapısında kuyruk olduğu ve böylece her yıl büyük gelir elde eden Portekiz ekibinin 100 milyon euroluk kaynak bulması gerektiği öğrenildi.

Sporx'te yer alan habere göre, Portekiz futbolunun en önemli kulüplerinden biri olan ve Avrupa futbolunu yetiştirdiği oyuncularla besleyen Porto, batma tehlikesiyle karşı karşıya.

Portekiz basınında yer alan haberlere göre, son yıllarda oldukça yüksek borçlanma rakamları olan Porto, korona virüs salgınının yarattığı ekonomik krizinden çıkma konusunda oldukça büyük bir sorunun içine düştü.

Pandemi öncesinde, bu sezonun ilk yarısında gösterdiği 52 milyon euro ile birlikte 250 milyon euro borcu olduğu belirtilen Porto'nun, UEFA'nın yakın takibinde olan takımlardan olduğu ve bir an önce oyuncu satışı gerçekleştirmeye çalıştığı kaydedildi.30 HAZİRAN'A KADAR 100 MİLYON EURO

Şampiyonlar Ligi'ne gidilememesi durumunda ekonomik olarak büyük bir darbe alacağı kaydedilen Portekiz devinin, 30 Haziran tarihine kadar ödeme sözü verdiği borçlarına karşılık 100 milyon euroluk bir kaynak bulması gerektiği vurgulandı.

Porto'nun, bu nedenle menajer Jorge Mendes'e yetki vererek Alex Telles başta olmak üzere tüm oyuncuları satmak için alıcılar bulmasını istediği belirtildi.

HABER YORUMLARI